Bilsem Resim Alanından Değerlendirmeye Alınacak Öğrencileri Neler Bekliyor? - Bilsem Online

Bilsem Resim Alanından Değerlendirmeye Alınacak Öğrencileri Neler Bekliyor?

Bilsem Resim Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Uygulamaları için tanıtım videosu yayınlanmıştı.

Google PlayApp Store
30 Nisan 2024

Bilsem Resim Alanından Değerlendirmeye Alınacak Öğrencileri Neler Bekliyor?

Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzuna göre  Ön Değerlendirme sonuçları 18 Nisan 2024 açıklandı. Bilsem Resim Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Uygulamaları için  tanıtım videosu yayınlanmıştı.  

Bilsem Resim Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Uygulamaları için  tanıtım videosu için tıklayınız. 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) 2023-2024 eğitim öğretim yılında alınacak öğrencileri belirlemek üzere tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuza göre Resim Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Uygulamaları 

  • a) Değerlendirmeler Bakanlıkça belirlenen ölçütler doğrultusunda yapılacaktır. 
  • b) Öğrencilerin randevuları, takvimde öngörülen tarih aralığında Merkez Tanılama Sınav Komisyonunun belirleyeceği değerlendirme tarihleri için oluşturulacaktır. 
  • c) Uygulamalar belirlenen tarihlerde yer alan her bir gün için iki oturumdan oluşacak olup aynı gün değerlendirmeleri yapılacaktır.
  • ç) Değerlendirmeye girecek adaylar için gerekli materyaller uygulama merkezlerinde hazır bulundurulacaktır.

Bilsem Online Özellikleri

Çocuklarınızın Bilsem sınavlarına hazırlanması, zeka potansiyelini keşfetmeleri ve öğrenme süreçlerini eğlenceli hale getirmeleri için harika bir fırsat sunan Yeni Bilsemonline’ı keşfedin! Yenilikçi özellikleri ve eğlenceli içerikleriyle Bilsemonline, çocuklarınızın öğrenirken eğlenmelerine yardımcı oluyor. 

Bilsem Online ile bilişsel gelişim sağlamak Tıklayınız.


 

Konuyla alakalı sıkça sorulan sorular
Bilsem Nedir?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Bilsem Hangi İllerde Vardır?

Özel yetenekli öğrencilerin kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için normal okullarda verilen eğitimin ötesinde farklılaştırılmış bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri, 80 ilde 106 BİLSEM ile hizmet vermektedir. Türkiye genelinde neredeyse her ilde bir bilsem bulunmakla birlikte, nüfus yoğunluğuna göre büyük şehirlerde birden fazla bilsem olabilmektedir.

Aday Gösterildikten Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Aday gösterilen öğrencilerin tümü grup tarama sınavına (tablet üzerinde yapılan dijital uygulama) girmelidir. Grup tarama uygulamasına girecek olan öğrencilerin randevuları il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden belirtilen tarihler arasında günlük 4 oturum olarak planlanmaktadır. Grup tarama uygulaması tüm Türkiye’de tamamlandıktan sonra yetenek alanları bazında sonuçlara göre ülke ortalaması belirlenerek, bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler MEB kurumsal web sitesinden ilan edilecektir. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM işlemleri modülü üzerinden randevu verilecektir.

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store