KURUMSAL ABONELİK FIRSATI
Kurumsal Üyelik ile avantajlı fiyatları kaçırmayın, öğrencilerinizi Bilsem Sınavı’na sistematik şekilde hazırlayın.
Şimdi Bilgi Almak İçin Tıkla

HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Bilsem Sınavı Kaldırıldı Mı?

Bilsem Sınavı Kaldırıldı Mı?
| Görüntülenme 5157

1995 yılında kurulan BİLSEM okulları kurulduğu günden bu yana özel yetenekleri öğrencilerin eğitimleri için çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle son 10 yılda 81 ilde de faaliyet gösteren okullar açılmış BİLSEM okulu sayısı 3 öğrenci sayısı ise 7 kat arttırılmıştır.

Bu okullarda eğitim veren öğretmenlerin %61’i yüksek lisans mezunudur.

Bilsem okulları proje geliştirebilme, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretimine odaklanmış, öğrencilerin yeteneklerini daha belirgin hale getirebilmeleri için teşvik eden özel bir eğitim sistemidir.

Bu sistem 2016 yılında bu yana ön değerlendirme sınavı sonrası özel mülakatlarla öğrencileri 2 aşamalı bir sınavla seçmektedir.

Artan okul ve öğretmen sayısı içinde öğrencilerin eşit seçilebilmesi, rekabet farklılıklarının yaratılmaması, her öğrencinin eşit şartta yarışabilmesi için bu sınavlar çok önemlidir.

Hali hazırda öğrenci seçimi olabilecek en adil biçimde, sübjektif algılardan uzak bir şekilde yapılmaktadır.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Müdürlüğü ziyaret edilerek ve telefon üzerinde yapılan görüşmelerde yetkililerden sınavın benzer şekilde devam edeceğini, başvuru işlemleri için duyuru yapılacağı bilgisi alınmıştır.  

Sınavın iptaline ilişkin bu tarz haberlere kulak asılmamalıdır. Şu ana kadar iptali ile ilgili hiçbir yetkiliden bir açıklama yoktur. Çocuklarımızı bu sınava hazırlamanın yanı sıra zekâ gelişimlerinin devamı için de çalışmalara devam etmeli, Telefon-tablet-bilgisayar başında geçen sürelerini verimli kullanmalarını sağlamalıyız.

Çocuklarımızın zekâ gelişimi için düzenli çalışma büyük önem taşımaktadır. Zekâ gelişiminde potansiyeline ulaşma noktasında çocuklarımızın özellikle zeka gelişimi için hazırlanmış sorular dışında gündelik hayatta da aktivitelerine devam etmeli, seyredenden çok yapan kişi olmaları önemlidir. BİLSEM sınavlarının nasıl ve hangi koşullarda yapıldığından daha önemlisi bu sınavlara ve bu sınavlarda sorulan sorulara çocuklarımızın hazır olmasıdır. Bu sınavlara hazırlanma süreçleri de çocuklarımıza bir çok artı değer kazandırmaktadır. Mantık, dikkat, muhakeme, algı gibi kategorilerde çocuklarımızın gelişimini bu hazırlıklar hızlandırmakta aynı zaman normal derslerine yönelik başarılarını da arttırmaktadır.

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu, Türkiye’nin bu alandaki lider platformu www.bilsemonline.com Yeni Nesil Bilgi ve Beceri Platformu. Bizi tercih ederek başarıyı yakalayabilirsiniz. 


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Platform içinde bulunan denemelerimizden başlayarak binlerce soruyu canlı yayınlarımızda çözmeyi hedefliyoruz. Her yayında platformda listelenmiş deneme sınavlarımızı sırası ile çözeceğiz. 6 ŞUBAT 2023 Pazartesi günü Saat 19:00 da herkesi YOUTUBE KANALI

Devamı
BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları Nelerdir? 2. Sınıf BİLSEM Sınavında Çıkan Sorular Nelerdir? BİLSEM Genel Yetenek Ön Değerlendirme Sınavı, Benzeşim, Şifreleme, Matris, Kısa Süreli Bellek, Bütünden Parçaya, Küpler, Sayı Dizisi Hatırlatma, Hikaye, Gölge Bulma, Yan

Devamı
BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları Nelerdir? BİLSEM Sınavı’nda, çocuğun yeteneklerine göre aday gösterildiği farklı branşlarda sorular sorulmaktadır. En fazla aday gösterilen Genel Zihinsel Yetenek alanında adayın genel bilişsel yeteneklerini ölçen sorular sorulur

Devamı