HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Bilsem Sınavına Nasıl Hazırlanılır? -Ücretsiz Deneme Sınavı-

| Görüntülenme 8407

Bilsem sınavı uzun zamandır sadece tablet üzerinden yapılan bir sınavdır. Bu sınava hazırlanmanın en iyi yolu deneme pratiklerini online ortamda Bilsem sınavına benzeyen sorularla yapmaktır.

BİLSEM Sınavlarına uyumlu BİLSEM Hazırlık Uygulamasını indirmek için;

IOS için TIKLAYIN

Android için TIKLAYIN

Bazı veliler bu sınavlara hazırlanmanın doğru olmadığını iddia etmektedir. Ancak bu çok yanlış olmakla birlikte insan doğasına ve öğrenme yapısına da aykırıdır.

Yürümeyi öğrenen bir çocuğu ele alalım. Bu çocuk yürümeyi öğrenene kadar defalarca dener. Hem sadece yürümeyi de denemez. Önce ayağa kalkmayı, sonra adım atmayı dener. Sonra ikinci adımı atmayı, en son da yürümeyi dener.

Öğrenmenin doğası pratik yapmaktır.

Zeka ve yetenek bir işin öğrenilebilme kapasitesidir. En zekiler bile öğrenmek istedikleri her şey için pratik yapmak zorundadır.

Genel zeka çocuğun sadece doğuştan değil, doğum sonrası pratiklerle de kazandığı yeteneklerin bir toplamıdır. Yani çözdüğü matematik sorusu da tırmandığı ağaç da koştuğu yolun şekli de çocuğun genel zeka gelişimine katkıda bulunur. 

Bilsem sınavında genel zeka ölçüm soruları sorulmaktadır. Bu sorular tüm dünyada zeka ölçümü için kullanılan wisc-r testi sorularına benzeyen yapıdadır.

Bilsemonline.com platformu çocuğumuzun Bilsem sınavına hazırlanması için Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren LİDER ve en iyi platform olmanın yanı sıra günlük çalışma, kategori bazlı özel çalışma programları ve onlarca farklı özelliği ile çocuğumuzun genel zeka gelişimine de katkı sağlar.

Bilsemonline, BİLSEM sınavlarına hazırlamanın yanı sıra çocuklarımız için “BİLİŞSEL RAPOR”, “ GÜNLÜK AKTİVİTE TAVSİYELERİ” , örnek konu anlatımları ve soru çözümleri ile birçok alanda çocuğumuzu besler ve hayata hazırlar.


    BİLSEM Ücretsiz Deneme Sınavı – Şimdi Çöz


 


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanı...

Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanılır?...

BİLSEM okullarının en temel amacı üstün yetenekli potansiyeli yüksek çocukların yeteneklerini destekleyecek ek bir eğitim sistemi oluşturmak ve bu çocukların yeteneklerini yüksek verimlilikle kullanmalarını sağlamaktır.

Devamı
Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşa...

Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşamasına N...

Çocuğumuzun BİREYSEL DEĞERLENDİRME aşamasında başarılı olmasının en temel gereksinimi aslında BİLİŞSEL GELİŞİM seviyesidir.

Devamı
Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ni açıkladı. Bu takvime göre 12 EYLÜL 2022 tarihinde 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı başlamış olacak.

Devamı