KURUMSAL ABONELİK FIRSATI
Kurumsal Üyelik ile avantajlı fiyatları kaçırmayın, öğrencilerinizi Bilsem Sınavı’na sistematik şekilde hazırlayın.
Şimdi Bilgi Almak İçin Tıkla

HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Bilsem Sınavlarıına Nasıl Hazırlanılmalı?

Bilsem Sınavlarıına Nasıl Hazırlanılmalı?
| Görüntülenme 15453

Bilsem okulları 2021 -2022 dönemi için yeni kılavunuzu yayınlamıştır. Bu kılavuza göre çocuklarımız 3 aşamada BİLSEM okullarına girebilirler. Bunların ilki öğretmenin öğrencimizi aday göstermesidir. Sonrasında ise 2 adet değerlendirme sınavına tabi tutulacaklardır.

 

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu Türkiye’nin Lider Platformu bilsemonline.com ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

ÖN DEĞERLENDİRME

Kılavuza göre bireysel değerlendirme aşaması öncesi okul nüfusunun %20’sini aşmayacak şekilde öğrenci seçimi yapılacak, sonrasında RAM ler Bireysel Değerlendirme aşamasında çocuklara 51 adet sorudan oluşan bir sınava tabi tutacaktır. Bu sınavın eski sistemdeki grup tarama sınavından tek farkı okulda yapılacak olmasıdır.

Bu sınavın sonuçlarına göre 2. Aşama yani “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşamasında öğrenciler tek tek mülakata alınacak ve bu aşamanın sonunda da çocukların BİLSEM okullarına girip girmeyecekleri belli olacaktır.

BİLSEM sınavlarının yapılma şekli ya da kılavuzu değişse bile her sene ölçtüğü tek şey çocuğumuzun üstün yetenekli potansiyeli olup olmadığıdır.


BİLSEM SINAVI HAZIRLIK SETİ

Bilsem sınavında soruların Zeka soruları 5 ana konu ve toplam 12 alt kategoride genel bir soru mantığı üzerine kurgulanmıştır.

BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK İÇİN ÜYE OLUN!

Bilsemonline.com platformu

BELLEK

DİKKAT

AKIL YÜRÜTME

ALGI

KOORDİNASYON

Bu 5 ana başlığın altında 12 farklı kategoride çocukları Yapay Zeka destekli STEM modeli bir Eğitim sistemi içinde özel olarak eğitmektedir. Sistem içinde bulunan Yapay Zekalı Öğretici BO’nstein ve BO karakterleri ile sistem çocuklarınızla iletişime geçer ve onları günlük çalışmalar, kategori bazlı çalışmalar ve deneme sınavları ile her gün takip eder.

20 günlük düzenli sistem kullanımı ile çocukların Bilişsel raporunu çıkartır ve günlük tavsiyelerde bulunur.

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu olan sistem aynı zaman çocuklarımızın eğitimi içinde Türkiye’nin en yüksek teknolojili sistemidir.

ÇOCUKLARIMIZIN BİLİŞSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN ÜCRETSİZ ÜYE OLUN!

Benzeşim

Şifreleme

Matris

Kısa Süreli Bellek

Bütünden Parçaya

Küpler

Sayı Dizisi Hatırlama

Hikaye

Gölge Bulma

Yansıma 

Perspektif

Eş-Zıt anlamlı kelimeler 

 


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Platform içinde bulunan denemelerimizden başlayarak binlerce soruyu canlı yayınlarımızda çözmeyi hedefliyoruz. Her yayında platformda listelenmiş deneme sınavlarımızı sırası ile çözeceğiz. 6 ŞUBAT 2023 Pazartesi günü Saat 19:00 da herkesi YOUTUBE KANALI

Devamı
BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları Nelerdir? 2. Sınıf BİLSEM Sınavında Çıkan Sorular Nelerdir? BİLSEM Genel Yetenek Ön Değerlendirme Sınavı, Benzeşim, Şifreleme, Matris, Kısa Süreli Bellek, Bütünden Parçaya, Küpler, Sayı Dizisi Hatırlatma, Hikaye, Gölge Bulma, Yan

Devamı
BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları Nelerdir? BİLSEM Sınavı’nda, çocuğun yeteneklerine göre aday gösterildiği farklı branşlarda sorular sorulmaktadır. En fazla aday gösterilen Genel Zihinsel Yetenek alanında adayın genel bilişsel yeteneklerini ölçen sorular sorulur

Devamı