Bilsem Sınavlarıına Nasıl Hazırlanılmalı?

| Görüntülenme 14246

Bilsem okulları 2021 -2022 dönemi için yeni kılavunuzu yayınlamıştır. Bu kılavuza göre çocuklarımız 3 aşamada BİLSEM okullarına girebilirler. Bunların ilki öğretmenin öğrencimizi aday göstermesidir. Sonrasında ise 2 adet değerlendirme sınavına tabi tutulacaklardır.

 

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu Türkiye’nin Lider Platformu bilsemonline.com ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

ÖN DEĞERLENDİRME

Kılavuza göre bireysel değerlendirme aşaması öncesi okul nüfusunun %20’sini aşmayacak şekilde öğrenci seçimi yapılacak, sonrasında RAM ler Bireysel Değerlendirme aşamasında çocuklara 51 adet sorudan oluşan bir sınava tabi tutacaktır. Bu sınavın eski sistemdeki grup tarama sınavından tek farkı okulda yapılacak olmasıdır.

Bu sınavın sonuçlarına göre 2. Aşama yani “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşamasında öğrenciler tek tek mülakata alınacak ve bu aşamanın sonunda da çocukların BİLSEM okullarına girip girmeyecekleri belli olacaktır.

BİLSEM sınavlarının yapılma şekli ya da kılavuzu değişse bile her sene ölçtüğü tek şey çocuğumuzun üstün yetenekli potansiyeli olup olmadığıdır.


BİLSEM SINAVI HAZIRLIK SETİ

Bilsem sınavında soruların Zeka soruları 5 ana konu ve toplam 12 alt kategoride genel bir soru mantığı üzerine kurgulanmıştır.

BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK İÇİN ÜYE OLUN!

Bilsemonline.com platformu

BELLEK

DİKKAT

AKIL YÜRÜTME

ALGI

KOORDİNASYON

Bu 5 ana başlığın altında 12 farklı kategoride çocukları Yapay Zeka destekli STEM modeli bir Eğitim sistemi içinde özel olarak eğitmektedir. Sistem içinde bulunan Yapay Zekalı Öğretici BO’nstein ve BO karakterleri ile sistem çocuklarınızla iletişime geçer ve onları günlük çalışmalar, kategori bazlı çalışmalar ve deneme sınavları ile her gün takip eder.

20 günlük düzenli sistem kullanımı ile çocukların Bilişsel raporunu çıkartır ve günlük tavsiyelerde bulunur.

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu olan sistem aynı zaman çocuklarımızın eğitimi içinde Türkiye’nin en yüksek teknolojili sistemidir.

ÇOCUKLARIMIZIN BİLİŞSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN ÜCRETSİZ ÜYE OLUN!

Benzeşim

Şifreleme

Matris

Kısa Süreli Bellek

Bütünden Parçaya

Küpler

Sayı Dizisi Hatırlama

Hikaye

Gölge Bulma

Yansıma 

Perspektif

Eş-Zıt anlamlı kelimeler 

 

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları’na hazırlanın
Bilsem Yaz Okulları

Bilsem Yaz Okulları

Bilsem okulları bu sene itibari ile 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açacağı müjdesini verdi.

Devamı
BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

Devamı
Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem sınavının 2. Aşaması olan “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşaması 13 Haziran itibari ile başlayacaktır. Bu tarih 12 Ağustots’a kadar devam edecek bu süreçte 1. Aşama “ÖN DEĞERLENDİRME” sınavlarında başarılı olan öğrenciler teker teker değerlendirilecektir

Devamı