HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

| Görüntülenme 7237

 EBA'ya Nasıl Giriş Yapılır?

30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılan EBA ile eğitimde her gün milyonlarca öğrenci eğitimlerine devam etmektedir. 23 Mart 2020 itibari ile yayına başlayan EBA TV ye nasıl ulaşılır, internet üzerinden nasıl giriş yapılır sorularının cevabı ise şu şekilde;

EBA girişi için birçok seçenek bulunmakla birlikte “ https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp “ linki üzerinden E devlet, Mebbis / E okul Bilgileri ile ayrıca Öğrenci Bilgileri, Açık Öğretim Bilgileri, EBAKOD ile olmakla birlikte Yurtdışından da giriş yapılabilmektedir. 

EBA Giriş Sayfası için Tıklayınız! “ https://www.eba.gov.tr/eba-sinif-bazli.html?canli=false

Çocukların “ Dikkat “ lerinin geliştirilmesi, farklı öğrenim metodları üzerinden daha yüksek verim alınabilmesi için lütfen paketlerimizi inceleyiniz.”  www.bilsemonline.com

Özel okuldaki öğretmenler, ücretli öğretmenler ve devlet okulundaki öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı olan EBA'ya ve EBA Ders'e e-okul şifreleriyle girebilirler.

Özel okuldaki öğrenciler EBA'ya e-okul şifreleriyle kolaylıkla girebilirler.

Açıköğretim öğrencileri EBA’ya ve EBA Ders’e açıköğretim şifrelerini kullanarak girebilirler.

Devlet okulundaki öğretmenler EBA'ya ve EBA Ders'e MEBBİS şifrelerini kullanarak girebilirler.

MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler e-devlet şifrelerini kullanarak da EBA'ya ve EBA Ders’e giriş yapabilirler.

EBA derslerine en iyi destek www.bilsemonline.com ‘dan. Hemen başlamak için tıklayınız. 


EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ

EBA şifrenizi unuttunuz mu?

"EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.

TC Kimlik Numaranı gir.

Bir doğrulama yöntemi seç.

e-Postayı seçtiysen:

Sisteme kayıtlı olan e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas. Eğer Sisteme kayıtlı olan herhangi bir e-posta adresin yoksa öğretmeninden ya da velinden yardım alarak tek kullanımlık şifre edinip ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden de yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin.

Son olarak sisteme kayıtlı olan ve istenen bölüme kaydettiğin e-Posta adresine gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas ve son olarak yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıklayarak işlemi tamamla. 

Eğer e- posta adresi yerine cep telefonunu seçtiysen:

 Bu sefer de sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas ancak sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa yine öğretmeninden ya da velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden de yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin. Sonrasında cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas. Yine son olarak yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıklayarak işlemi tamamla.

EBA TV kanalını nasıl seyrederim;

Standart Çözünürlüklü özelliğe sahip olan televizyonlarda: TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi özelliğine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilmektedir. HD yani Yüksek Çözünürlüklü özelliğe sahip olan televizyonlarda: EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilmektedir. TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi bulunmayan cihazlarda ise kanal bulma TURKSAT' ın şebeke arama sağladığı frekanslarda Network Search yani Şebeke Arama kısmını açık konuma getirerek tarama yöntemiyle yapılabilir.


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanı...

Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanılır?...

BİLSEM okullarının en temel amacı üstün yetenekli potansiyeli yüksek çocukların yeteneklerini destekleyecek ek bir eğitim sistemi oluşturmak ve bu çocukların yeteneklerini yüksek verimlilikle kullanmalarını sağlamaktır.

Devamı
Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşa...

Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşamasına N...

Çocuğumuzun BİREYSEL DEĞERLENDİRME aşamasında başarılı olmasının en temel gereksinimi aslında BİLİŞSEL GELİŞİM seviyesidir.

Devamı
Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ni açıkladı. Bu takvime göre 12 EYLÜL 2022 tarihinde 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı başlamış olacak.

Devamı