Endüstri 4.0 ile Değişen Eğitim Sistemi: EĞİTİM 4.0

| Görüntülenme 1778

Eğitim 4.0, Endüstri 4.0 ihtiyaçlarına cevap verebilen yeni eğitim sistemidir. Bir teori değil tam olarak bir uygulamadır.

Endüstri 4.0 ile birlikte hayatımıza giren nesnelerin interneti kavramının eğitimdeki karşılığı olan bu sistem fiziki eğitim ortamlarında da uzaktan eğitim de de doğrudan kullanılabilir birçok araç geliştirilmiştir.

Dijitalleşen dünyada özellikle çocukların yeni teknolojilere adaptasyonu ve bunun sonrasında yeni teknolojileri geliştirebilecekleri altyapıyı sağlayabilmeleri için temel teorik ve uygulama eğitimlerine devam edebilmeleri için Eğitim 4.0 doğmuştur.

Bilsemonline Eğitim 4.0’a göre düzenlenmiş ve çocuklarımıza öğrenmeyi öğreten her sistemde potansiyellerini daha iyi kullanmalarını sağlayan bir platformdur.

 

 Peki Eğitim 4.0 Neleri değiştirecek?

Günün istediğin saatinde istediğin ortamda,

Bu teknoloji sayesinde öğrenciler günün en verimli hissettikleri zamanında ve kendilerini en rahat hissettikleri yerde eğitimlerini rahatlıkla alabilecekler. Uzaktan eğitim araçları ile teoremler okul dışında uygulamalar ise yüz yüze olacak şekilde yepyeni bir eğitim modeli mümkün.

Kişiye Özel Öğretim

Öğrenciler bireysel olarak öğrenme hızlarına uygun kendilerine uygun özelleştirilmiş bir ortamda eğitimlerini alabilecekler. Bu da üstün yetenekli öğrencileri kapasitelerini zorlarken, normal yetenekteki öğrencilere ise öğrenebilecekleri zamanı kazandıracak bir sistem olacaktır.

Ayrıca mevcut sınıf sistemlerinde aynı araçlarla tüm öğrenciler aynı hedefe göre yetiştirilmektedir. Eğitim 4.0 ile öğrenciler kendi yeteneklerine uygun araçlarla çalışabilecek ve gelişim hızları arttırılacaktır.

“Bilsemonline yapay zekalı öğretici ile kişiye özel çıkardığı çalışma sistemi ile kişinin öğrenme hızını tespit eder ve kişiye uygun çalışma programı çıkartır.”

Proje Bazlı Öğrenme

Eğitim 4.0 ile her konuda uygulama oluşturabilme şansı tüm öğrencilere verilebilecek, bu da günümüz eğitim sisteminde sonradan kazandırılan liderlik, organizasyon becerisi vb. iş hayatında bolca kullanılması gereken yeteneklerin daha ilkokul sırasında gelişmesini sağlayacaktır.

Veri Yorumlama

Artık sadece hafızası ve matematiği iyi olan insanların zeki olarak kabul edildiği dönemlerin geride kalacağı bir dönem başlıyor. Büyük veri analizleri için insani mantık yöntemlerinin kullanılması, yüksek matematik gücü gerektiren her işlemin artık bilgisayarlarca yapılması insani ihtiyaçların ve farklı zeka türlerinin daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Sınavlara Testlere Son

Sınavların yarattığı anksiyete vb. bir çok sorunla yüzleşen çocukların genel performansları kullandıkları araçlar sayesinde ölçülebilecek ve tek bir şanssızlığın çocuğun tüm çabalarını mahvetmesine izin verilmeyecek. 

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları’na hazırlanın
Bilsem Yaz Okulları

Bilsem Yaz Okulları

Bilsem okulları bu sene itibari ile 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açacağı müjdesini verdi.

Devamı
BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

Devamı
Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem sınavının 2. Aşaması olan “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşaması 13 Haziran itibari ile başlayacaktır. Bu tarih 12 Ağustots’a kadar devam edecek bu süreçte 1. Aşama “ÖN DEĞERLENDİRME” sınavlarında başarılı olan öğrenciler teker teker değerlendirilecektir

Devamı