KURUMSAL ABONELİK FIRSATI
Kurumsal Üyelik ile avantajlı fiyatları kaçırmayın, öğrencilerinizi Bilsem Sınavı’na sistematik şekilde hazırlayın.
Şimdi Bilgi Almak İçin Tıkla

HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Endüstri 4.0 ile Değişen Eğitim Sistemi: EĞİTİM 4.0

Endüstri 4.0 ile Değişen Eğitim Sistemi: EĞİTİM 4.0
| Görüntülenme 2372

Eğitim 4.0, Endüstri 4.0 ihtiyaçlarına cevap verebilen yeni eğitim sistemidir. Bir teori değil tam olarak bir uygulamadır.

Endüstri 4.0 ile birlikte hayatımıza giren nesnelerin interneti kavramının eğitimdeki karşılığı olan bu sistem fiziki eğitim ortamlarında da uzaktan eğitim de de doğrudan kullanılabilir birçok araç geliştirilmiştir.

Dijitalleşen dünyada özellikle çocukların yeni teknolojilere adaptasyonu ve bunun sonrasında yeni teknolojileri geliştirebilecekleri altyapıyı sağlayabilmeleri için temel teorik ve uygulama eğitimlerine devam edebilmeleri için Eğitim 4.0 doğmuştur.

Bilsemonline Eğitim 4.0’a göre düzenlenmiş ve çocuklarımıza öğrenmeyi öğreten her sistemde potansiyellerini daha iyi kullanmalarını sağlayan bir platformdur.

 

 Peki Eğitim 4.0 Neleri değiştirecek?

Günün istediğin saatinde istediğin ortamda,

Bu teknoloji sayesinde öğrenciler günün en verimli hissettikleri zamanında ve kendilerini en rahat hissettikleri yerde eğitimlerini rahatlıkla alabilecekler. Uzaktan eğitim araçları ile teoremler okul dışında uygulamalar ise yüz yüze olacak şekilde yepyeni bir eğitim modeli mümkün.

Kişiye Özel Öğretim

Öğrenciler bireysel olarak öğrenme hızlarına uygun kendilerine uygun özelleştirilmiş bir ortamda eğitimlerini alabilecekler. Bu da üstün yetenekli öğrencileri kapasitelerini zorlarken, normal yetenekteki öğrencilere ise öğrenebilecekleri zamanı kazandıracak bir sistem olacaktır.

Ayrıca mevcut sınıf sistemlerinde aynı araçlarla tüm öğrenciler aynı hedefe göre yetiştirilmektedir. Eğitim 4.0 ile öğrenciler kendi yeteneklerine uygun araçlarla çalışabilecek ve gelişim hızları arttırılacaktır.

“Bilsemonline yapay zekalı öğretici ile kişiye özel çıkardığı çalışma sistemi ile kişinin öğrenme hızını tespit eder ve kişiye uygun çalışma programı çıkartır.”

Proje Bazlı Öğrenme

Eğitim 4.0 ile her konuda uygulama oluşturabilme şansı tüm öğrencilere verilebilecek, bu da günümüz eğitim sisteminde sonradan kazandırılan liderlik, organizasyon becerisi vb. iş hayatında bolca kullanılması gereken yeteneklerin daha ilkokul sırasında gelişmesini sağlayacaktır.

Veri Yorumlama

Artık sadece hafızası ve matematiği iyi olan insanların zeki olarak kabul edildiği dönemlerin geride kalacağı bir dönem başlıyor. Büyük veri analizleri için insani mantık yöntemlerinin kullanılması, yüksek matematik gücü gerektiren her işlemin artık bilgisayarlarca yapılması insani ihtiyaçların ve farklı zeka türlerinin daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Sınavlara Testlere Son

Sınavların yarattığı anksiyete vb. bir çok sorunla yüzleşen çocukların genel performansları kullandıkları araçlar sayesinde ölçülebilecek ve tek bir şanssızlığın çocuğun tüm çabalarını mahvetmesine izin verilmeyecek. 


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Platform içinde bulunan denemelerimizden başlayarak binlerce soruyu canlı yayınlarımızda çözmeyi hedefliyoruz. Her yayında platformda listelenmiş deneme sınavlarımızı sırası ile çözeceğiz. 6 ŞUBAT 2023 Pazartesi günü Saat 19:00 da herkesi YOUTUBE KANALI

Devamı
BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları Nelerdir? 2. Sınıf BİLSEM Sınavında Çıkan Sorular Nelerdir? BİLSEM Genel Yetenek Ön Değerlendirme Sınavı, Benzeşim, Şifreleme, Matris, Kısa Süreli Bellek, Bütünden Parçaya, Küpler, Sayı Dizisi Hatırlatma, Hikaye, Gölge Bulma, Yan

Devamı
BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları Nelerdir? BİLSEM Sınavı’nda, çocuğun yeteneklerine göre aday gösterildiği farklı branşlarda sorular sorulmaktadır. En fazla aday gösterilen Genel Zihinsel Yetenek alanında adayın genel bilişsel yeteneklerini ölçen sorular sorulur

Devamı