KURUMSAL ABONELİK FIRSATI
Kurumsal Üyelik ile avantajlı fiyatları kaçırmayın, öğrencilerinizi Bilsem Sınavı’na sistematik şekilde hazırlayın.
Şimdi Bilgi Almak İçin Tıkla

HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

MEB 2018 Bilsem Grup Tarama ve Yetenek Sınavı Detayları

MEB 2018 Bilsem Grup Tarama ve Yetenek Sınavı Detayları
| Görüntülenme 53276

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018 yılı Bilsem Grup Tarama Sınavı oturumları bu hafta sonu (3-4 Mart 2018) sona eriyor.

Bundan sonra takvim nasıl ilerliyor? 
MEB BİLSEM 2018 GRUP TARAMA SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Bilsem 2018 Grup Tarama Sınav Sonuçları 9 Mart 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek ve öğrenci kimlik numarası ile sonuç sorgulaması yapılabilecek.

MEB BİLSEM 2018 GRUP TARAMA SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NE ZAMAN VE NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı 2017-2018 Bilsem Kılavuzu doğrultusunda,

Bilsem Tablet Bilgisayar Grup Tarama sınavına itirazlar 12-16 Mart 2018 tarihleri arasında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine kurumsal tahsilat programı aracığıyla 20 TL (yirmi TL KDV dahil) yatırılarak öğrenci velisi tarafından https://esinav.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.
MEB BİLSEM 2018 BİREYSEL DEĞERLENDİRMELERİ HANGİ TARİHTE OLACAK?

MEB Bilsem 2018 Grup Tarama Sınavında başarılı olan öğrenciler 4 Nisan 2018 tarihinde e-okul sistemi üzerinden yayınlanacak ve öğrencinin velisine okul idaresi tarafından bilgilendirilme yapılacaktır.. 

MEB BİLSEM 2018 GENEL ZİHİNSEL YETENEK ALANINDA BİREYSEL DEĞERLENDİRME

MEB Bilsem 2018 Genel Zihinsel Yetenek Alanında Bireysel Değerlendirme, 2 Nisan 2018 tarihinde başlayıp 8 Haziran 2018 tarihinde sona erecek şekilde olacaktır. (1. aşama Telafi sınavında ötürü sınav takviminde değişiklik meydana gelmiştir. 4 Nisanda sınav tarihlerinin açıklanmasıyla Bireysel Değerlendirmenin gerçekleşeceği aralık açıklanacaktır.)

Genel Zihinsel Yetenek Alanında Bireysel Değerlendirme sonuçları, değerlendirmeyi yapan uzman tarafından aynı gün içerisinde MEBBİS'e girilecektir.

MEB BİLSEM 2018 MÜZİK VE RESİM YETENEK ALANLARINDA BİREYSEL DEĞERLENDİRME

MEB Bilsem 2018 Müzik ve Resim Yetenek Alanlarında Bireysel Değerlendirme, 2 Nisan 2018 tarihinde başlayıp 8 Haziran 2018 tarihinde sona erecek şekilde olacaktır.

Müzik ve Resim Yetenek Alanlarında Bireysel Değerlendirme, Bilim ve Sanat Merkezleri Yönergesinin 32. Maddesine göre oluşturulan 5 Asıl ve 5 Yedek üyeden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirilecek olup, görsel sanatlar ve müzik yetenek/beceri komisyonu tarafından MEBBİS üzerinden girilecektir.

MEB BİLSEM 2018 BİREYSEL DEĞERLENDİRME SONUÇLARINA İTİRAZ NE ZAMAN OLACAK?

 Bireysel değerlendirme, Genel, Zihinsel, Resim ve Müzik alanlarında yapılacak olup, buna ilişkin itirazlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın sonuçları www.meb.gov.tr yayınlamasından itibaren başlayan 5 (beş) iş günü içinde (21-27 Haziran 2018) T.C. Kimlik Numarası, İmza ve Adres Bilgilerinin bulunduğu itiraz dilekçesiyle öğrenci velisi tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri İl Tanılama Sınav Komisyonlarına yapılacaktır. 

İl Milli Eğitim Müdürlükleri İl Tanılama Sınav Komisyonları itirazları değerlendirdikten sonra itiraz sonucu ile ilgili olarak veliyi bilgilendireceklerdir.
MEB BİLSEM 2018 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

8 Haziran 2018 tarihinde, bireysel değerlendirmeler ülke genelinde tamamlanacak ve sonuçlar 20 Haziran 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sayfası olan www.meb.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.
20 Haziran 2018 tarihinde sonuçların ilan edilmesiyle Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 16 Temmuz 2018 - 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezlerine kayıtlarını yaptırabileceklerdir.


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Bilsem Online Canlı Yayına Başlıyor!

Platform içinde bulunan denemelerimizden başlayarak binlerce soruyu canlı yayınlarımızda çözmeyi hedefliyoruz. Her yayında platformda listelenmiş deneme sınavlarımızı sırası ile çözeceğiz. 6 ŞUBAT 2023 Pazartesi günü Saat 19:00 da herkesi YOUTUBE KANALI

Devamı
BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları

BİLSEM 2. Sınıf Soruları Nelerdir? 2. Sınıf BİLSEM Sınavında Çıkan Sorular Nelerdir? BİLSEM Genel Yetenek Ön Değerlendirme Sınavı, Benzeşim, Şifreleme, Matris, Kısa Süreli Bellek, Bütünden Parçaya, Küpler, Sayı Dizisi Hatırlatma, Hikaye, Gölge Bulma, Yan

Devamı
BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları

BİLSEM 3. Sınıf Soruları Nelerdir? BİLSEM Sınavı’nda, çocuğun yeteneklerine göre aday gösterildiği farklı branşlarda sorular sorulmaktadır. En fazla aday gösterilen Genel Zihinsel Yetenek alanında adayın genel bilişsel yeteneklerini ölçen sorular sorulur

Devamı