Özellikler - Bilsem Online

Özellikler

Türkiye'nin BİLSEM Sınavına hazırlıkta en iyi adresi.

10.000+ Soru ve 200+ Deneme Sınavı
Geniş soru çeşitliliği ve deneme sınavları ile çocuğunuzun sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını destekleyin. Binlerce soru ve onlarca deneme sınavı ile pratik yapma imkanı yakalayın.
Konu Anlatım ve Örnek Soru Çözüm Videoları
Karmaşık konuları sade ve anlaşılır bir şekilde aktaran, örneklerle çocuğunuzun kavramasına yardımcı olan konu anlatım ve örnek soru çözüm videoları içerir.
Performans ve Bilişsel Analiz
Çocuğunuzun gelişimini dikkatlice izlemek için detaylı performans ve bilişsel değerlendirmeler sağlar. Bu verilerle, çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini ve ilerlemesini anlayarak daha etkin bir şekilde destek olabilirsiniz.
Günlük Çalışmalar
Günlük Çalışmalar, günlük olarak çözülebilen ve öğrencinin zayıf olduğu alanlarda kendini geliştirmesini sağlayan bir sistemdir. Günlük doğası sayesinde, öğrencilerin düzenli bir şekilde çalışarak rutin gelişim sağlamalarına yardımcı olur.
Kategori Çalışmaları
Kategori Çalışmaları, çocuğunuzun zihinsel haritasını çıkarmak için farklı zeka kategorilerindeki çalışmaları içerir. Her kategori, çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini keşfetmesine yardımcı olur.
Deneme Sınavları
Deneme Sınavları, çocuğunuzun kendini sınayabileceği ve sınırsız sayıda soru ve deneme ile gelişim sağlayabileceği bir rota sunar. Bu sayede çocuğunuz kendi sınırlarını keşfeder ve başarıya giden yolda ilerler.
Şampiyonlar Listesi
Türkiye Genelindeki yeri, kendi sınıf ve yaşındaki akranları arasındaki ortalamasına dair bilgi edinmeinizi sağlar. Ayrıca çocuğunuzu motive ederek öğrenme sürecini daha heyecanlı ve etkili hale getirir.
Atölye Sistemi
Atöye Sistemi, çocuğunuzun kendi karakterlerini yaratmasına ve özelleştirmesine olanak tanır. Eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunar ve özgünlüklerini ortaya çıkartır.

Kategoriler

Benzeşim

Benzeşim çalışmaları bilinen bir olaydan yararlanarak bilinen başka bir olayı muhakeme etme becerisini geliştirir.

Şifreleme

Şifreleme çalışmaları; çocuğunuzun, verilen gizli mesajları mantıksal olarak çözümleyebilme becerisini geliştirir.

Matris

Matris çalışmaları dikkat ve konsantrasyon etkinlikleri ile nesnelerin ortak özelliklerini keşfedebilme becerisini geliştirir.

Kısa Süreli Bellek

Kısa süreli bellek çalışmaları; çocuğunuzun hafıza egzersizleri ile anlık edinilen bilginlerin hatırlanma süresini geliştirir.

Bütünden Parçaya

Bütünden parçaya çalışmaları hayal gücünü kullanarak eksik parçayı tamamlama becerini geliştirir.

Küpler

Küp çalışmaları; çocukların görsel zeka, hayal gücü ve bütünlüğü sağlayabilme becerilerini geliştirir.

Sayı Dizisi Hatırlama

Sayı dizisi hatırlama çalışmaları dikkat ve konsantrasyon ile doğru sıralamayı hatırlayabilme becerisini geliştirir.

Hikaye

Hikaye soruları; okuduğunu anlamayı hedef alarak, çocuğunuzun hafıza egzersizleri ile anlık edinilen bilginlerin hatırlanma süresini geliştirir.

Gölge Bulma

Gölge soruları, çocukların görsel zeka ve hayal gücü yeteneğini geliştirir.

Yansıma

Yansıma soruları, çocukların farklı açılardan düşünme becerisini geliştirmektedir.

Perspektif

Perspektif soruları, çocukların görsel mekansal algı ve görsel zeka yeteneğini geliştirir.

Eş - Zıt Anlamlı Kelimeler

Sözcük öğretim stratejileri olarak kullanılan eş - zıt anlamlı kelimeler, çocukların kelime hazinesini ve ifade gücünü geliştirmektedir.

İşitsel Algı

İşitsel algı havada ya da farklı yollarla işitilebilir frekans dalgaları yoluyla kulaklarımızdan ulaşan bilgileri alma ve yorumlama kabiliyetidir.

Günlük Çalışmalar

Her gün yeni ve heyecan verici zeka soruları ve aktiviteleri ile çocuğunuzun zekâsını geliştirmeyi hedefler. Zeka gelişimini eğlenceli hale getirir ve çocuğunuzun gelişmesini sağlar.

Kategori Çalışmaları

12 farklı kategorideki konu anlatım videoları, örnek soru çözüm videoları ve kişiye özel hazırlanan sorularla çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini anlamasına be geliştirmesine yardımcı olur.

Deneme Sınavları

Gerçek sınav deneyimini yansıtan 200+ Deneme Sınavları, 10.000+ Soru, çocuğunuzun sınav stratejilerini geliştirmesine ve sınavda daha da başarılı olmasına yardımcı olur.

Bilişsel Beceri Raporu

Türkiye’de bir ilk olan Bilişsel Beceri Raporu sistemi ile kullanıcılara hizmet verir. Bu kapsamlı raporlar, kullanıcının günlük yaşamında ve akademik hayatında kullanabileceği, kendini geliştirebileceği ve kişiye özel tavsiyeler sunan bilgileri içerir.

Gelişim Raporu

Ebeveynlere, çocuklarının gelişimini takip etmeleri ve gerektiğinde yardımcı olmaları için önemli bilgiler sağlayarak, ilerlemeyi detaylı grafiklerle göstermelerine imkan tanıyor.

Performans Analizi

Çözülen her sorudan elde edilen verilerle, kullanıcının bilişsel profilini 5 ana bilişsel başlıkta ve toplamda 12 farklı kırılımda ölçümler. 5 Ana Bilişsel başlıktaki tüm gelişimini grafik olarak takip edebilirsiniz.

Şampiyonlar Listesi

Çocuklarımızın günlük ve haftalık performanslarını izlemelerini sağlar. Başarıyı teşvik eder, çocuklarımıza hedefler koyma ve bu hedeflere ulaşma konusunda ilham verir.

Atölye Sistemi

Çocuğunuzun yaratıcılığını harekete geçirmek ve ödüllerini kişiselleştirmek için tasarlanmıştır. Eğlenirken öğrenmeyi teşvik eder ve çocuğunuzun çalışmaya motive olmasını sağlar.

Rozet Sistemi

Başarılar için ödüller sunarak çocuğunuzu motive eder. Düzenli kullanım, gelişim ve başarılara göre kazanılan rozetler, çocuğunuzun başarılarını somutlaştırır ve ilerleme kaydını tutmasına yardımcı olur.

BO Style

Çocuklarımız BO karakterlerini kazanmak için zihinsel sınırlarını zorluyor ve öğrenmeyi eğlenceli bir deneyime dönüştürüyorlar. Başarıları ödüllerle kutlar ve kendini geliştirmek için motive olur.

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store