2023-2024 Yılı Bilsem Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak? - Bilsem Online

2023-2024 Yılı Bilsem Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

2023-2024 Yılı Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

Google PlayApp Store
21 Aralık 2023
2023-2024 Yılı Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Açıklandı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

2023-2024 Yılı Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

Geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aralık ayında yayınlanan ve özel yeteneklere sahip ilkokul öğrencilerinin belirlenmesini hedefleyen BİLSEM Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için henüz yayımlanmamış olsa da önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Bu kılavuzun amacı, öğrencilerin bireysel yeteneklerini fark etmelerini ve geliştirmelerini sağlayarak örgün eğitimlerini kesintisiz sürdürmelerine yardımcı olmaktır. 

2022-2023 yılının BİLSEM kılavuzunda olduğu gibi, bu yılki kılavuzda da örgün eğitim kurumlarından belirlenen yetenek alanlarına sahip 1., 2. ve 3. sınıf öğrencileri için tanılama işlemleri belirtilen takvime göre yapılacaktır. Aday gösterme süreci, okul yönlendirme komisyonları tarafından gerçekleştirilecek ve komisyon, okul yönetimi ve öğretmenlerden oluşacaktır.

BİLSEM, önümüzdeki yıl da üstün yetenekli öğrencilerin ilkokullardaki potansiyellerini belirlemek için 1., 2. ve 3. sınıflarda yetenek alanlarına özgü olarak aday gösterilecek öğrenciler arasında tanılama işlemlerini gerçekleştirecek. 2022’nin Aralık ayında yayımlanan bu kılavuzun 2023’te de önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Peki, BİLSEM sınavına hazırlık için neler yapabilirsiniz? İşte detaylar.

Bilsem Sınavına Girecek Öğrenciler Sınava Hazırlanmak İçin Neler Yapmalı?

BİLSEM sınavlarına hazırlık sürecinde etkili bir strateji izlemek ve başarı elde etmek istiyorsanız, Bilsem Online tam size göre bir çözüm sunuyor! Bu platform, çocuğunuzun üstün yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olmanın yanı sıra, BİLSEM sınavlarına yönelik başarı oranını artırmak için geliştirilmiş bir eğitim desteği sağlıyor. Bilsem Online, sınav hazırlığı sürecinde öğrencilere yapay zeka destekli ders programları hazırlar ve öğrencinin çalışma yoğunluğunu kişiye özel olarak belirler.

Neden Bilsem Online?

 • Türkiye'de alanında ilk ve tek bilişsel rapor sunan uygulamadır. Bu kapsamlı raporlar, kullanıcının günlük yaşamında ve akademik hayatında kullanabileceği, kendini geliştirebileceği ve kişiye özel tavsiyeler sunan bilgileri içerir.
 • Öğrenmeyi öğret prensibiyle çalışan özel bir zekâ geliştirme platformudur.
 • Pedagojik olarak hazırlanan sistem, çocukları olumsuz etkileyecek unsurları içermez.
 • Ebeveynlere, çocuklarının gelişimini takip etmeleri ve gerektiğinde yardımcı olmaları için gelişim raporu hazırlar ve ebeveynlerin ilerlemeyi detaylı grafiklerle görmelerine imkan tanır.
 • Yapay Zekalı Öğretici (BO'nstein) ile genel zeka gelişimine katkı sağlar.
 • Çözülen her sorudan elde edilen verilerle, kullanıcının bilişsel profilini 5 ana bilişsel başlıkta ve toplamda 12 farklı kırılımda ölçümler. 
 • Düzenli yayınlanan şampiyonlar listesi ile çocukların günlük ve haftalık performanslarını ebeveynlerinin izlemelerini sağlar. 
 • Geliştirilmiş atölye sistemi sayesinde kullanıcının yaratıcılığını harekete geçirmek ve ödüllerini kişiselleştirmek için tasarlanmıştır. 
 • Eğlenirken öğrenmeyi teşvik eder ve çocuğunuzun çalışmaya motive olmasını sağlar.
Bilsem Online’a hemen kayıt olmak için tıklayın.

Bilsem Online'ın Öne Çıkan Özellikleri

 • Akademisyenler Tarafından Standardize Edilmiş Tek Bilsem Uygulaması: Bilsem Online, alanında uzman akademisyenler tarafından standardize edilmiş tek Bilsem uygulamasıdır.
 • Yapay Zekalı Kişiye Özel Gelişim Sistemi: Öğrencilere, yapay zeka destekli kişiye özel gelişim sistemi sunar.
 • Pedagojik Onaylı ve Güvenilir: Pedagojik açıdan onaylı ve güvenilir bir eğitim platformudur.
 • Bilişsel Beceri Raporu: Türkiye'de bir ilk olan Bilişsel Beceri Raporu ile kullanıcılara hizmet verir.
 • Geniş Soru ve Deneme Sınavları: 10,000'den fazla soru ve 100'den fazla deneme sınavı içerir.

BİLSEM Sınavına Hazırlıkta Bilsem Online Yanında!

Bilsem Online, çocuklarınızın öğrenme süreçlerini desteklerken aynı zamanda eğlenceli bir deneyim sunar. Gerçek sınav deneyimini yansıtan deneme sınavları, zeka soruları, kişiye özel sorular ve motivasyonu artıran ödüllerle çocuklarınıza öğrenmeyi sevdirebilirsiniz.

Bilsem Online ile Başarı Oranı Neden Yüksek?

 • Yüksek Başarı Oranları (%95): Bilsem Online, çocuğunuzun BİLSEM sınavlarında %95 başarı elde etmesine olanak tanır. Bu yüksek başarı oranı, öğrencilerin sınavlara etkili bir şekilde hazırlanmasını destekler.
 • Okul Ders Başarı Artışı (%97): Platform, okul ders başarılarınızı %97 oranında artırır. Bu sayede çocuğunuz, genel eğitim düzeyini yükselterek BİLSEM sınavlarına daha güçlü bir şekilde odaklanabilir.
 • Ekran Kullanım Verimliliği Artışı (%98): Bilsem Online, çocuğunuzun bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanım verimliliğini %98 oranında artırır. Bu da eğitim sürecinde daha etkili bir deneyim sunar.
 • Ders Çalışma Motivasyonu Artışı (%93): Oyunlaştırma ve özel eğitim metoduyla, çocuğunuzun ders çalışma motivasyonunu %93 oranında artırır.
 • Dikkat ve Odaklanma Artışı (%98): Bilsem Online eğitimi, çocukların dikkat ve odaklanma yeteneklerinde %98 artış sağlar.
 • Matematik Başarısı Artışı (%92): Matematik başarısında %92'lik önemli bir artış elde etmeyi sağlar.

Bilsem Online ile Çocuğunuzun Geleceğini Şekillendirin

Bilsem Online, çocuklarınızın BİLSEM sınavlarına hazırlık sürecinde etkili bir şekilde ilerlemelerini sağlayan, güvenilir ve pedagojik bir platformdur. Çocuklarınızın zeka potansiyelini ortaya çıkarmak ve gelecekteki başarılarına katkıda bulunmak için hemen ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Tatil döneminde bile çocuğunuzun öğrenme potansiyelini artırmak için Bilsem Online yanınızda!

Bilsem Online'a şimdi indirimle kayıt olun. Kısa süreyle geçerli olan indirim kodunu kullanın ve hemen çalışmaya başlayın KOD: BLOG20 

 

Bilsem Online’a hemen kayıt olmak için tıklayın.

 

 

Konuyla alakalı sıkça sorulan sorular
Aday Gösterildikten Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Aday gösterilen öğrencilerin tümü grup tarama sınavına (tablet üzerinde yapılan dijital uygulama) girmelidir. Grup tarama uygulamasına girecek olan öğrencilerin randevuları il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden belirtilen tarihler arasında günlük 4 oturum olarak planlanmaktadır. Grup tarama uygulaması tüm Türkiye’de tamamlandıktan sonra yetenek alanları bazında sonuçlara göre ülke ortalaması belirlenerek, bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler MEB kurumsal web sitesinden ilan edilecektir. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM işlemleri modülü üzerinden randevu verilecektir.

BİLSEM Öğrenci Seçim Süreci Kimler Tarafından Yürütülür?

Her eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerine yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere il tanılama sınav komisyonları oluşturulur. Bu komisyon Özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında, BİLSEM müdürleri ve Rehberlik ve araştırma merkezi müdürü olmak üzere en az üç üyeden oluşur.

BİLSEM Sınav Soruları Yeteneklere Göre Değişir Mi?

Tablet bilgisayar üzerinden yapılacak grup tarama uygulamasında tüm yetenek alanları için ortak sorular sorulmaktadır. Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında ayrı ayrı yapılmaktadır. Grup tarama uygulamasına girmeyen öğrenciler bireysel değerlendirmeye alınmamaktadır.

BİLSEM sınavı tablette mi yapılıyor?

Evet, genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulaması tablet bilgisayarlar üzerinden yapılır.

Bilim ve Sanat Merkezi'nde Eğitim Alacak Öğrenciler Nasıl Belirleniyor?

BİLSEM’de eğitim almaya hak kazanan öğrenciler; her yıl Bakanlıkça yayınlanan Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu’na göre yürütülen bir sürecin sonunda belirlenmektedir.

 • İlk aşamada, okullarında Aday Yönlendirme Komisyonu tarafından aday gösterilen öğrenciler, ön değerlendirme uygulamasına katılmaktadır.
 • İkinci aşamada, ön değerlendirme uygulaması sonrasında belirlenecek baraj puanı geçen öğrenciler bireysel değerlendirmeye alınmaktadır.

Bilsem Sınavına hazırlanılır mı?

Bilsem Sınavı öğrencilerin yeteneklerini ölçen bir sınavdır. BİLSEM sınavına özel çalışmalar yaparak genel zeka, mantık, problem çözme gibi becerilerini geliştirilebilir. Ayrıca Bilsem Sınavı'nın ilk aşaması tablet üzerinden yapıldığı için Bilsem Online uygulaması çocukların sınava önceden hazır olmasına yardımcı olur.

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store