2024 BİLSEM MÜZİK YETENEK ALANINDA BİREYSEL DEĞERLENDİRME TANITIM VİDEOSU YAYIMLANDI. - Bilsem Online

2024 BİLSEM MÜZİK YETENEK ALANINDA BİREYSEL DEĞERLENDİRME TANITIM VİDEOSU YAYIMLANDI.

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme sürecinde müzik yetenek alanında bireysel değerlendirmeye girecek öğrenciler için tanıtım videosu yayımlandı.

Google PlayApp Store
29 Mayıs 2024

2024 BİLSEM MÜZİK YETENEK ALANINDA BİREYSEL DEĞERLENDİRME TANITIM VİDEOSU YAYIMLANDI.

Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzuna göre bireysel değerlendirme uygulamalarına hak kazanan öğrenciler 18 Nisan 2024 tarihinde açıklanmıştı.
Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme sürecinde müzik yetenek alanında bireysel değerlendirmeye girecek öğrenciler için tanıtım videosu yayımlandı. 

MEB duyurusuna erişmek için tıklayınız.

Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Bilsem Online Özellikleri

Çocuklarınızın Bilsem sınavlarına hazırlanması, zeka potansiyelini keşfetmeleri ve öğrenme süreçlerini eğlenceli hale getirmeleri için harika bir fırsat sunan Yeni Bilsemonline’ı keşfedin! Yenilikçi özellikleri ve eğlenceli içerikleriyle Bilsemonline, çocuklarınızın öğrenirken eğlenmelerine yardımcı oluyor.
Bilsem Müzik Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Uygulamalarına hazırlık için Bilsem Online içerisinde çeşitli müzik sorularından faydalanabilirsiniz. 

Bilsem Online ile bilişsel gelişim sağlamak ve müzik sınavına hazırlık için Tıklayınız.

Konuyla alakalı sıkça sorulan sorular
Bilsem Nedir?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Aday Gösterildikten Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Aday gösterilen öğrencilerin tümü grup tarama sınavına (tablet üzerinde yapılan dijital uygulama) girmelidir. Grup tarama uygulamasına girecek olan öğrencilerin randevuları il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden belirtilen tarihler arasında günlük 4 oturum olarak planlanmaktadır. Grup tarama uygulaması tüm Türkiye’de tamamlandıktan sonra yetenek alanları bazında sonuçlara göre ülke ortalaması belirlenerek, bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler MEB kurumsal web sitesinden ilan edilecektir. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM işlemleri modülü üzerinden randevu verilecektir.

BİLSEM Öğrenci Seçim Süreci Kimler Tarafından Yürütülür?

Her eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerine yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere il tanılama sınav komisyonları oluşturulur. Bu komisyon Özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında, BİLSEM müdürleri ve Rehberlik ve araştırma merkezi müdürü olmak üzere en az üç üyeden oluşur.

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store