HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Bilsem Sınav Yeri

| Görüntülenme 7451

BİLSEM SINAVLARI NEREDE YAPILACAK? KİMLER GİREBİLİR? BİLSEM’E NASIL HAZIRLANILIR?

Yeni kılavuza göre Aday Gösterme süreci okul yönlendirme komisyonları tarafından yapılacaktır.

Her okulda her sınıf düzeyinde her bir yetenek alanı için öğrenci sayısının en fazla %20’si aday gösterilebilecektir.

Bir öğrenci en fazla 2 yetenek alanında aday gösterilecektir. 


BİLSEM Sınavlarına uyumlu BİLSEM Hazırlık Uygulamasını indirmek için;

IOS için TIKLAYIN

Android için TIKLAYIN


BİLSEM SINAVLARI NEREDE YAPILACAK?

               Ön değerlendirme uygulamaları 19 Şubat – 08 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında MEBBİS/BİLSEM üzerinden verilen randevulara katılım sağlanarak yapılacaktır. Kılavuzda belirtilene göre uygulamanın yapıldığı bölgedeki RAM’ler aracılığı ile süreçler yürütülecektir.

BİLSEM sınavları uygulamaları zeka sorusu olması sebebi ile en iyi hazırlık yöntemi online yöntemler kullanılmasıdır. Online yöntemler kullanılarak çocukların kendini zihnini kullanmak zorunda kalmaları zihinlerinin gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Bilsemonline.com platformu ile BİLSEM sınavına çok iyi bir hazırlık dönemi geçirebilir, aynı zaman çocuğunuzun genel zeka gelişimine katkıda bulunabilirsin. Ücretsiz Üye Ol

 Uygulamaya girecek öğrencilerin randevuları, il tanılama sınav komisyonlarınca MEBBİS/BİLSEM işlem modülü üzerinden verilecektir.

Genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulamalarında öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgedeki RAM’larda görev yapan uygulayıcılar görevlendirilecek, uygulayıcı ihtiyacının karşılanamaması durumunda ise farklı RAM’larda görev yapan uygulayıcılar da görevlendirilebilecektir.

Genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları cumartesi/pazar günleri ve her gün için 5 (beş) oturum şeklinde yapılacaktır. 

Bireysel Değerlendirme Uygulama Esasları

Ön değerlendirme uygulamaları tamamlandıktan sonra yetenek alanlarına göre Bakanlık tarafından belirlenecek puanı geçen öğrenciler yeteneklerine alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır.

Bireysel değerlendirme uygulamaları sonucunda Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenecek olan puanı geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt hakkı kazanacaktır.

Bilsemonline.com BİLSEM sınavının “ön değerlendirme” ve “bireysel değerlendirme” alanlarına en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanı...

Bilsem Nedir ve Nasıl Başvurulur, Nasıl Kazanılır?...

BİLSEM okullarının en temel amacı üstün yetenekli potansiyeli yüksek çocukların yeteneklerini destekleyecek ek bir eğitim sistemi oluşturmak ve bu çocukların yeteneklerini yüksek verimlilikle kullanmalarını sağlamaktır.

Devamı
Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşa...

Bilsem Sınavı “Bireysel Değerlendirme” Aşamasına N...

Çocuğumuzun BİREYSEL DEĞERLENDİRME aşamasında başarılı olmasının en temel gereksinimi aslında BİLİŞSEL GELİŞİM seviyesidir.

Devamı
Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ni açıkladı. Bu takvime göre 12 EYLÜL 2022 tarihinde 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı başlamış olacak.

Devamı