HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Bilsem Sınav Yeri

Bilsem Sınav Yeri
| Görüntülenme 9622

BİLSEM SINAVLARI NEREDE YAPILACAK? KİMLER GİREBİLİR? BİLSEM’E NASIL HAZIRLANILIR?

Yeni kılavuza göre Aday Gösterme süreci okul yönlendirme komisyonları tarafından yapılacaktır.

Her okulda her sınıf düzeyinde her bir yetenek alanı için öğrenci sayısının en fazla %20’si aday gösterilebilecektir.

Bir öğrenci en fazla 2 yetenek alanında aday gösterilecektir. 


BİLSEM Sınavlarına uyumlu BİLSEM Hazırlık Uygulamasını indirmek için;

IOS için TIKLAYIN

Android için TIKLAYIN


BİLSEM SINAVLARI NEREDE YAPILACAK?

               Ön değerlendirme uygulamaları 19 Şubat – 08 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında MEBBİS/BİLSEM üzerinden verilen randevulara katılım sağlanarak yapılacaktır. Kılavuzda belirtilene göre uygulamanın yapıldığı bölgedeki RAM’ler aracılığı ile süreçler yürütülecektir.

BİLSEM sınavları uygulamaları zeka sorusu olması sebebi ile en iyi hazırlık yöntemi online yöntemler kullanılmasıdır. Online yöntemler kullanılarak çocukların kendini zihnini kullanmak zorunda kalmaları zihinlerinin gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Bilsemonline.com platformu ile BİLSEM sınavına çok iyi bir hazırlık dönemi geçirebilir, aynı zaman çocuğunuzun genel zeka gelişimine katkıda bulunabilirsin. Ücretsiz Üye Ol

 Uygulamaya girecek öğrencilerin randevuları, il tanılama sınav komisyonlarınca MEBBİS/BİLSEM işlem modülü üzerinden verilecektir.

Genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulamalarında öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgedeki RAM’larda görev yapan uygulayıcılar görevlendirilecek, uygulayıcı ihtiyacının karşılanamaması durumunda ise farklı RAM’larda görev yapan uygulayıcılar da görevlendirilebilecektir.

Genel zihinsel yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları cumartesi/pazar günleri ve her gün için 5 (beş) oturum şeklinde yapılacaktır. 

Bireysel Değerlendirme Uygulama Esasları

Ön değerlendirme uygulamaları tamamlandıktan sonra yetenek alanlarına göre Bakanlık tarafından belirlenecek puanı geçen öğrenciler yeteneklerine alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır.

Bireysel değerlendirme uygulamaları sonucunda Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenecek olan puanı geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt hakkı kazanacaktır.

Bilsemonline.com BİLSEM sınavının “ön değerlendirme” ve “bireysel değerlendirme” alanlarına en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
2022-2023  DEPREM BÖLGESİ ÖĞRENCİLERİN BİRE...

2022-2023 DEPREM BÖLGESİ ÖĞRENCİLERİN BİREYSEL DE...

2022-2023 BİLSEM ÖĞRENCİ TANILAMA VE YERLEŞTİRME SÜRECİ DEPREMDEN ETKİLENEN ON İL VE BU İLLERDEN NAKİL GİDEN ÖĞRENCİLERİN GENEL ZİHİNSEL YETENEK ALANI BİREYSEL DEĞERLENDİRME UYGULAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Devamı
Bilsem Bireysel Değerlendirme Sonuçlarına İtir...

Bilsem Bireysel Değerlendirme Sonuçlarına İtiraz N...

Bilsem Bireysel Değerlendirme Uygulaması Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır ve İtiraz Tarihleri Ne Zaman

Devamı
BİLSEM 2023-2024 BİREYSEL DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI.

BİLSEM 2023-2024 BİREYSEL DEĞERLENDİRME SONUÇLARI ...

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) 2023-2024 eğitim öğretim yılında alınacak öğrencileri belirlemek üzere tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuza göre ön değerlendirme sınav sonuçları 4 Ağustos 2023 tarihinde açıklan

Devamı