Bilsem Sınavı Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

| Görüntülenme 3181

Bilsem sınavları her sene güz döneminde ne zaman yapılacağı açıklanır ve 1. Aşama sınavlar bahar döneminde yapılmaya başlanır.

Bu konuda Türkiye’nin en büyük hazırlık platformu www.bilsemonline.com platformunun sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel tarihlere her zaman ulaşabilirsiniz.

instagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız. 

facebook hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız

twitter hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Sınavların ne zaman yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğü kararını web sitesi, sosyal medya hesapları ve resmi yayın olarak duyurmaktadır. Ancak bu adreslerde yapılan yüzlerce güncelleme olması sebebi ile bu tarihleri net bir şekilde sosyal medya hesaplarımızdan ve internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Bilsem sınavı sonuçları sınavın yapıldığı tarihten 6 ila 8 ay içinde açıklanmaktadır. Geçen sene tüm toplumu hatta dünyayı etkileyen büyük krizler sebebi ile sınav sonuçları geç açıklanmıştır. Ancak eğitimde normalleşme adımları bu sene içinde atılmaya başlanmış ve neredeyse tüm eğitim takvimi buna göre ayarlanmıştır.

Bilsem sınavı 2022 tarihleri halen belirlenmemiştir. Ancak bunun sebebi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden herhangi bir resmi açıklamada gelmemiştir.

Normal takvim içinde her yıl yeni BİLSEM sınavı tarihleri genelde Kasım içinde açıklanmaktadır. Bu sebeple bu sene de sınav tarihlerinin Kasım ayı içinde açıklanması beklenmektedir.

 

2022 yılında yapılacak olan BİLSEM sınavları için bilsemonline.com adresini takip etmeyi unutmayınız!!

Ayrıca bu sınava katılacak öğrenciler içinde Türkiye’nin bu alandaki Lider platformu Bilsemonline ile hazırlanmak için tıklayınız.

Bilsemonline BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu tek platformdur.

Öğretmenlerin en çok tavsiye ettiği uygulama olan bilsemonline ile çocuğumuzu sınava daha etkili hazırlayabilir aynı zamanda zeka gelişimini destekleyebilirsiniz.

 

 

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları’na hazırlanın
Bilsem Yaz Okulları

Bilsem Yaz Okulları

Bilsem okulları bu sene itibari ile 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açacağı müjdesini verdi.

Devamı
BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

Devamı
Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem Mülakat Soruları Nelerdir?

Bilsem sınavının 2. Aşaması olan “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşaması 13 Haziran itibari ile başlayacaktır. Bu tarih 12 Ağustots’a kadar devam edecek bu süreçte 1. Aşama “ÖN DEĞERLENDİRME” sınavlarında başarılı olan öğrenciler teker teker değerlendirilecektir

Devamı