Bilsem Sınavına Tatilde Verimli Hazırlanın - Bilsem Online

Bilsem Sınavına Tatilde Verimli Hazırlanın

Çocuklarınızın tatilde dinlenmeleri önemli ancak BİLSEM sınav soruları standart müfredat içinde sorulara benzemediği için tatilde de verimli çalışmak önemli.

Google PlayApp Store
17 Kasım 2022

Çocuklarınızın tatilde dinlenmeleri önemli ancak BİLSEM sınav soruları standart müfredat içinde sorulara benzemediği için tatilde de verimli çalışmak önemli. Tatilde Bilsem Sınavına verimli çalışmanız için sizlere birkaç öneri listeledik. .12 Eylül 2022 tarihinde 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı başlayan öğrenciler 14 Kasım 2022 tarihiyle beraber 1. Ara Tatili içerisindeler. Tatil dönemini verimli ve eğlenceli geçirmek çocuğunuz için oldukça önemlidir.

Bilsem Online’a  ÜCRETSİZ KAYIT OLMAK için tıklayınız

Peki Bilsem Online Sınavına girecek öğrenciler tatilde sınava hazırlanmak için neler yapmalı?

      Günlük çalışmaları çözmeye devam edin.Tatil çocuklarımızı dinlenmeleri için çok önemli, ancak BİLSEM sınav soruları standart müfredat içinde sorulara benzemediği için çalışmalara devam etmek önemli. www.bilsemonline.com üzerinden günde sadece 15 dk ayırarak sadece günlük soruları çözmek yeterli olacaktır. 

Bilsem Online ÖZELLİKLERE VE KATEGORİLERE erişmek için tıklayınız.  

      Bilsem Türkiye’de alanında ilk ve TEK Bilişsel Rapor veren sistemdir ve bu sistem sayesinde çocuğunuzun eksik olduğu noktaları keşfedebilir.

      Çocuğunuzun eksik olduğu konularda konu anlatım ve örnek sorularla gelişmesini sağlayabilirsiniz.

      Çözemediğiniz sorular vakit ayırın. Bilişsel yetenekler sadece doğuştan gelmez. Çalışma ve öğrenme arzusu ile de güçlenir. Çözemediğiniz sorular için vakit ayırın ve soruları anlamaya çalışın. 

Bilsem Online ÖZELLİKLERE VE KATEGORİLERE erişmek için tıklayınız.  

       Ve en önemli madde. Kendinize zaman ayırın. Bol bol oyunlar oynayın, okul sebebi ile yapamadığınızı ya da eksik yaptığınızı düşündüğünüz aktivitelere zaman ayırın. Tatiller bunun için var. Tatil dönüşü adapte olmak için ise standart çalışma yoğunluğuna 2 hafta içinde yavaş yavaş geçmek yeterli olacaktır.

Bilsem Sınavlarına En Uygun Hazırlanma Yöntemleri, Geçmiş Sorular ve Yeni Sistemin Farkları

Bilsem sınavları daha önce de yayınladığımız birçok blog yazısında bahsettiğimiz gibi genel zeka ölçüm teknikleri kullanılarak yapılan ve yüzbinlerce katılımcı arasından belirli bir zeka seviyesi üzerinde olanların geçebildiği bir sınav türüdür.

Bilsem sınavlarında en çok neye dikkat etmeli?

1-Sınav soruları çocukların okul seviyelerinde gördükleri ya da gündelik hayatta pratik yapma imkanı bulamadıkları tiplerden oluşur(BNV ZEKA TESTİ). Bu da çocuğunuz “Üstün Yetenekli” olsa bile sınavı geçememesine sebep olabilir.

BNV Zeka Testine uyumlu deneme sınavları için ÜCRETSİZ ÜYE OLUN!  

2-Bu sınava hazırlanma da kas hafızası büyük önem taşımaktadır. Özellikle sınava hazırlıkta benzer soru tiplerini çözmek ve çözüm mantıklarını kavramak çok önemlidir. 

3- Bu sınava hazırlanmak bile çocuğunuzun gelişimini hızlandıracaktır. Yani çocuğunuz BİLSEM okullarını kazanamasa bile bu sınavlara hazırlanma aşamasında yaşayacağı bu deneyim zekâ gelişimine fark edilir bir katkı sağlayacaktır.

BİLSEM okullarında 3 dalda eğitim verilir. Resim, Müzik ve Genel Yetenek. Resim ve Müzik bilindiği üzere çocuklarımızın büyük çoğunluğunun çok daha küçük dönemlerinden yeteneklerini keşfedebildiğimiz, görünür ve fark edilebilir yeteneklerdir. Ancak Genel Yetenek ve zekâ konularında çocukların yeteneklerini keşfetmek gerçekten zordur. Bu durumun tespiti için kullanılan yöntemler her ailenin ulaşabileceği imkanlar olmamakla birlikte tek bir seferde anlaşılabilecek olgularda değildir.

Zeka potansiyelinin ortaya çıkması için çalışmak önemli bir araç olmakla birlikte çocuğumuzun tüm potansiyelini ortaya koymak adına doğru çalışma yöntemlerinin devamı büyük önem taşımaktadır.

BİLSEM ONLİNE çocuğunuzu sadece BİLSEM sınavına hazırlamaz ayrıca zeka gelişimine de katkı sağlayacak şekilde çalışır. Çocuğunuzun hata yaptığı alanların üstüne gitmesini sağlar ve tüm bu yöntemlere eklediği rekabet sosu ile tüm çocukların motivasyonunu en üst seviyede tutmak için çalışır.

BİLSEM sınavı geçmiş sorularına internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Ancak bu sene çocukların değerlendirilmesinde BNV Zeka Testi uygulanacaktır.

Bilsem Geçmiş Sınav Soruları için TIKLAYINIZ!

Zaten bu konuda geçmiş sınav sorularına bakmak bir yöntem olmadığı gibi, özellikle çocuğumuzun potansiyelini ortaya çıkarmak bir idea olmalı ve çalışma takvimi bu gerçek üzerine inşa edilmelidir.

Öğrenme aktivitesi hiçbir zaman geç ya da erken değildir. Öğrenmek her yaşta dönemde, durumda her olayda ya da sonuçta hayatın her yerinde var olan bir fiildir. Ancak öğrenmenin de teknikleri, yöntemleri ve zamanlaması öğrenmeye çalıştığınız olguyu anlayabilmeniz ya da uygulayabilmeniz için büyük önem taşır.

Özellikle miniklerimizi hayata hazırlarken onlara öğretmek istediğimiz konularda, onların anlayabileceği ya da uygulayabileceği yöntemler seçmek ve öğretilmek istenen konuya uygun teknikler seçmek ya da geliştirmek, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayabilmek adına büyük önem taşımaktadır.

Peki nedir bu öğrenmenin en başarılı yolları?

Her çocuğun öğrenmeye açık olduğu zaman farklılık gösterir. Çocuklarımızın en iyi kavradığı saatleri not alın.

- El-göz koordinasyonu, motor refleksler ya da tecrübeye dayalı bilgilerin öğretiminde teknolojiden faydalanın. Çocuğu 3 boyutlu düşünmeye, muhakeme yapmaya ya da dikkatini geliştirmeye yarayacak uygulamalar, oyunlar kullanın.

- Çocuğunuzun oyun kavramını geniş bir perspektifte algılamasını sağlayın. Sayılarla da topla da oynayabileceğini gösterin.

- Öğrendiklerini anlatmasını sağlayın, böylece hem tekrar eder hem de özgüven kazanır.

- Öğrenme süresini tespit etmeye çalışın. Tespit edilen süreden önce çocuğa baskı uygulayarak öğrenmeye zorlamayın.

- Tembellik etmesi durumunda olumlu yaklaşın. Ancak kronik tembellik durumunda çocuğun karakter yapısına göre ceza yoluna gidin. Sakın ilk seferde cezayı uygulamayın.

Çocukların özellikle 3 yaş sonrası öğrenme eğrilerinin çok yüksek olduğu bilimsel bir gerçektir. Özellikle fiziksel özelliklerinin dış dünyayı anlamayı kolaylaştıracak yeterliliğe ulaşması çocukların keşfetme arzularını artıran, bununla birlikte öğrenme hızlarını da artıran önemli bir etkendir.

3-7 yaş grubu içinde çocuklar büyük oranda çevresel faktörlere göre farklı uygulama yöntemleri arasında bilgileri alır ve bu bilgileri hayatında kullanmaya başlar. Oyun oynayarak, ebeveynleri gözlemleyerek öğrendikleri bu bilgiler ile karakterlerinin şekillenmesinde gerekli birçok bilgiyi bu dönemde elde ederler.

Ancak çocukların hayatlarının geri kalanında sosyal hayata uyumları ya da mevcut rutin sistemler üzerinde başarılı olabilmeleri, okul dönemi ile birlikte öğrendikleri bilgilerle doğrudan ilişkidir. Çocukların özellikle öğrenme kapasitelerinin artırılması ya da öğrenmelerini destekleyecek ekstra uygulamaları çocuklara kullandırması, çocukların başarılarının artmasına katkı sağlamakla birlikte, kendi kararlarını alabilme ve bir kişiye dönüşme süreçlerinde büyük önem taşımaktadır.

Bilsemonline çocukların her aşamada gelişimlerine katkı sağlamak, bununla birlikte çocukların oyun kavramını genişletmek ve çağı yakalamış bireyler yetiştirmede ebeveynlere büyük yardımı dokunacak bir platformdur. Çocuklarınıza öğrenme kabiliyetlerini geliştirecek bir sistem armağan ederek onları sevindirin.

Bilsem Online’a  ÜCRETSİZ KAYIT OLMAK için tıklayınız 

#ara tatil #ara tatil ne zaman #ara tatil ne zaman 2022 #ara tatil 2022 #2022 ara tatil ne zaman #kasım tatili ne zaman 2022 #2022 ara tatil #okul tatilleri 2022 #2022 okul tatilleri

#okul tatili 2022 #okul ara tatili ne zaman 2022 #okul ara tatil 2022 #bilsem hazırlık #bilsem kursu #bilsem hazırlık seti #bilsem hazırlık soruları #bilsem deneme sınavı #bilsem e hazırlık #bilsem sınavı hazırlık kitabı #bilsem online #bilsem sınav soruları #bilsem hazırlık 1.sınıf #bilsem hazırlık 2.sınıf #bilsem hazırlık 3.sınıf  #bilsem sınavı ne zaman #bilsem sınav takvimi #bilsem sınavı ne zaman 2022 #bilsem sınav tarihleri #bilsem takvimi 2022 #bilsem sınavları ne zaman #bilsem başvuru tarihleri #bilsem sınavı #bilsem hazırlık  #bilsem sınavı ne zaman 2023 #bilsem takvimi 2023

 

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store