Bilsem Sınavına Nasıl Hazırlanılmalı? - Bilsem Online

Bilsem Sınavına Nasıl Hazırlanılmalı?

Bilsem sınavında soruların zeka soruları 5 ana konu ve toplam 12 alt kategoride genel bir soru mantığı üzerine kurgulanmıştır.

Google PlayApp Store
4 Şubat 2022

Bilsem okulları 2021 -2022 dönemi için yeni kılavunuzu yayınlamıştır. Bu kılavuza göre çocuklarımız 3 aşamada BİLSEM okullarına girebilirler. Bunların ilki öğretmenin öğrencimizi aday göstermesidir. Sonrasında ise 2 adet değerlendirme sınavına tabi tutulacaklardır.

 

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu Türkiye’nin Lider Platformu bilsemonline.com ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

ÖN DEĞERLENDİRME

Kılavuza göre bireysel değerlendirme aşaması öncesi okul nüfusunun %20’sini aşmayacak şekilde öğrenci seçimi yapılacak, sonrasında RAM ler Bireysel Değerlendirme aşamasında çocuklara 51 adet sorudan oluşan bir sınava tabi tutacaktır. Bu sınavın eski sistemdeki grup tarama sınavından tek farkı okulda yapılacak olmasıdır.

Bu sınavın sonuçlarına göre 2. Aşama yani “BİREYSEL DEĞERLENDİRME” aşamasında öğrenciler tek tek mülakata alınacak ve bu aşamanın sonunda da çocukların BİLSEM okullarına girip girmeyecekleri belli olacaktır.

BİLSEM sınavlarının yapılma şekli ya da kılavuzu değişse bile her sene ölçtüğü tek şey çocuğumuzun üstün yetenekli potansiyeli olup olmadığıdır.


BİLSEM SINAVI HAZIRLIK SETİ

Bilsem sınavında soruların Zeka soruları 5 ana konu ve toplam 12 alt kategoride genel bir soru mantığı üzerine kurgulanmıştır.

BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK İÇİN ÜYE OLUN!

Bilsemonline.com platformu

BELLEK

DİKKAT

AKIL YÜRÜTME

ALGI

KOORDİNASYON

Bu 5 ana başlığın altında 12 farklı kategoride çocukları Yapay Zeka destekli STEM modeli bir Eğitim sistemi içinde özel olarak eğitmektedir. Sistem içinde bulunan Yapay Zekalı Öğretici BO’nstein ve BO karakterleri ile sistem çocuklarınızla iletişime geçer ve onları günlük çalışmalar, kategori bazlı çalışmalar ve deneme sınavları ile her gün takip eder.

20 günlük düzenli sistem kullanımı ile çocukların Bilişsel raporunu çıkartır ve günlük tavsiyelerde bulunur.

BİLSEM sınavlarına %100 uyumlu olan sistem aynı zaman çocuklarımızın eğitimi içinde Türkiye’nin en yüksek teknolojili sistemidir.

ÇOCUKLARIMIZIN BİLİŞSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN ÜCRETSİZ ÜYE OLUN!

Benzeşim

Şifreleme

Matris

Kısa Süreli Bellek

Bütünden Parçaya

Küpler

Sayı Dizisi Hatırlama

Hikaye

Gölge Bulma

Yansıma 

Perspektif

Eş-Zıt anlamlı kelimeler 

 

Bilsem Online Uygulamalarını Şimdi Keşfet

Bilsem Online mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bilsem Online mobil uygulaması Google Play veya App Store’da.

Google PlayApp Store