Çocuklarda Yaz Dönemi Oyun Bağımlılığı

| Görüntülenme 399

2022 yaz tatilinin ortalarına geldik, tatilin uzun olması, yazın sıcak günleri ve sokakların eskisi kadar büyük olmaması, çocuklarımızın tablet ve telefonlarda ekrana maruz kalma sürelerini arttırıyor.

Bu durum özellikle okula başlamadan önce zihnin odaklanma alışkanlıklarını olumsuz yönde etkiliyor. Tatilde okula ait psiko motor becerilerin kaybedilmesi, okul başladığında çocukların odaklanma zayıflığı ve okula alışma sürelerinin çok uzun olmasına sebep oluyor.

Bilsem Online çocukların bilişsel yeteneklerini olumlu yönde etkiler. Bu sayede okul alışkanlıklarından fiziksel olarak kopsalar bile (erken kalkma, uzun süre aynı yerde oturma vb.) zihinsel olarak anlama kapasitelerini kaybetmeden okula olabilecek en hazır şekilde başlayabilirler. 

Çocuklarımızın yaz dönemi oyun bağımlılığı sebebi ile ekrana maruz kalma sürelerini daha verimli hale getirmenin en iyi yolu BİLSEM ONLINE dır. 

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları’na hazırlanın
Çocuklarda Yaz Dönemi Oyun Bağımlılığı

Çocuklarda Yaz Dönemi Oyun Bağımlılığı

Oyun bağımlılığı; bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazlarla oynanan oyunlarda fazla zaman geçirilmesine bağlı olarak; kişinin fiziksel, sosyal ve duygusal problemler yaşamasına neden olmaktadır.

Devamı
Bilsem Yaz Okulları

Bilsem Yaz Okulları

Bilsem okulları bu sene itibari ile 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açacağı müjdesini verdi.

Devamı
BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

Devamı